Jakie jest ryzyko inwestowania w nieruchomości w 2023?

W 2023 roku ceny na rynku nieruchomości będą stabilne, choć w segmencie wynajmów oraz sprzedaży mieszkań może zostać odnotowany spadek o wartości około 5%.

Inwestowanie w nieruchomości jest strategią długoterminową i warto rozpatrywać ją w kategoriach wieloletnich zysków. Poza inwestowaniem w złoto jest jednym z najpewniejszych sposobów pomnażania pieniędzy.

Wpływ zmniejszenia popytu na nieruchomości na inwestowanie

W dalszym etapie działania podwyżek stóp procentowym oraz przy zmniejszeniu ilości udzielonych kredytów hipotecznych, nieustannie zmniejsza się popyt na nieruchomości. To generuje spadek cen o kilka procent oraz zmniejszenie ilości transakcji, związanych ze sprzedażą oraz wynajmem. Czy to oznacza, ze nie warto inwestować? Jeśli możesz pozwolić sobie na inwestowanie za gotówkę, teraz masz okazję zakupu nieruchomości taniej, niż w ostatnim kwartale 2022 roku, a nawet jeszcze wcześniej.

Czy w 2023 opłaca się inwestować w nieruchomości?

Ceny na rynku nieruchomości zaczną się stabilizować. Oznacza to, że obecnie jest dobry czas na inwestycje w sektorze nieruchomości. Po gorszym okresie na rynku nieruchomości obserwowany będzie regres. Inwestować warto zwłaszcza w kawalerki i mieszkania o średnim metrażu, dogodnie zlokalizowane. Świetną bazą inwestycyjną dla nieruchomości są ośrodki akademickie oraz osiedla, położone w okolicy specjalnych stref ekonomicznych, w których zatrudniani są pracownicy zagraniczni oraz krajowi – delegowani z innych regionów.

Redaktorzy serwisu https://www.earn.pl/ informują, że obecne ceny nieruchomości zachęcają do inwestowania w pewną branżę zwłaszcza, jeżeli nie chcesz spieszyć się z zyskiem i chcesz poczekać na dogodny moment sprzedaży zakupionego mieszkania/domu/działki.