Kłopoty z kredytem frankowym. Jak je rozwiązać?

Kredytobiorcy zaciągający kredyty frankowe kilkanaście lat temu nie zdawali sobie sprawy, z jakimi konsekwencjami może wiązać się podjęcie takiej decyzji. Jak rozwiązać kłopoty z kredytem frankowym? Czy banki są chętne do współpracy? Dowiedz się niezbędnych informacji, czytając ten artykuł.

Jak rozwiązać kłopoty z kredytem frankowym?

Pomoc frankowiczom Warszawa to miejsce, gdzie można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat kredytów frankowych oraz możliwości postępowania. Jeśli natomiast chodzi o  kredyt we frankach, to wiele z nich jest pozytywnych oraz napawa optymizmem pozostałych kredytobiorców.  

Sytuację związaną z posiadaniem kredytu frankowego można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest złożenie reklamacji do banku. Niektóre z nich zaczęły już zwracać pobrane nienależnie opłaty z tytułu ubezpieczenia pomostowego. Mimo to jednak większość banków nie chce dobrowolnie oddawać kredytobiorcom pieniędzy, w tej sytuacji należy skorzystać z drugiego sposobu, jakim jest złożenie pozwu do sądu. Warto w takiej sytuacji zwrócić się do radcy prawnego bądź adwokata, który jest obeznany w sprawach frankowych. Obecnie na rynku istnieje sposób kancelarii, które zajmują się sprawami tego typu od kilku dobrych lat. Profesjonalna pomoc obejmuje dokładne przeanalizowanie umowy zawartej z bankiem, określenie indywidualnej sytuacji kredytobiorcy oraz przedstawienie kosztów i ryzyka związanego z wytoczeniem sprawy do sądu. Podczas konsultacji z prawnikiem warto także zapytać go o wcześniejsze wyniki prowadzonych przez niego rozpraw, aby mieć pewność, że wybraliśmy prawidłową osobę. 

Inną opcją może być także dołączenie do pozwu zbiorowego, który jest zdecydowanie tańszy niż w przypadku pojedynczego prowadzenia sprawy. Takie wyjście ma jednak kilka wad. Przede wszystkim sąd w pozwie zbiorowym nie zasądzi konkretnej sumy do zwrotu przez bank, a jedynie ustali odpowiedzialność banku. Po zakończeniu takiej sprawy należy wystąpić z pozwem indywidualnym o zapłatę od banku. Ponadto kontakt z prawnikiem przy pozwie grupowym jest utrudniony a czas rozstrzygania sprawy zdecydowanie dłuższy niż w pozwie indywidualnym. 

Czy banki są chętne do współpracy?

Z reguły banki nie są skore do współpracy, ponieważ nikt nie lubi oddawać pieniędzy. Dlatego też banki nie decydują się na dobrowolne oddanie nienależnie pobranych opłat kredytobiorcom. Droga sądowa jest najskuteczniejszą opcją dochodzenia swoich praw w sporach z bankami o umowy kredytów we frankach. Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka ma na swoim koncie już 183 prawomocne wyroki, z czego 172 z nich to sprawy wygrane (163 – wygrana, umowa nieważna; 9 – wygrana, kredyt bez indeksacji). 

Adwokat dr Jacek Czabański oraz prawnicy z jego zespołu posiadają kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych dotyczących kredytów frankowych. Kancelaria oferuje kompleksową obsługę i po przyjęciu zlecenia przeprowadza wszelkie wyliczenia oraz przygotowuje pozew. Co więcej, podczas całej sprawy na bieżąco informuje klientów o postępach.