Naszywki gumowe – estetyczny i trwały sposób na znakowanie produktów 

Jeśli chcesz, by Twoja marka cieszyła się popularnością wśród klientów, to zdecydowanie musisz zadbać o jej widoczność. Jest na to wiele skutecznych sposobów – zalicza się do nich także znakowanie wszystkich sprzedawanych produktów. Jak można to zrobić? Między innymi za pomocą specjalnych gumowych naszywek. 

Gumowe etykiety: dlaczego warto?

Jeśli chcesz umieścić na swoich produktach oznaczenia, możesz trafić na wiele trudności. W przypadku produktów o płaskiej, gładkiej powierzchni, sytuacja jest dość prosta: wystarczy dobrze dobrana naklejka z logotypem, etykieta lub inne przyklejane oznakowanie. Co jednak z przedmiotami, które są miękkie – jak na przykład ubrania lub inne rzeczy wykonane z tkaniny? Elastyczne naszywki gumowe będą w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem. 

Nowoczesne technologie produkcji takich naszywek sprawiają, że możliwe jest odwzorowanie praktycznie każdego projektu. PVC – czyli materiał, z którego są wykonane – cechuje się dużą trwałością, elastycznością i wyrazistymi barwami. Oznacza to, że możesz stworzyć naszywki z własnym logo lub nazwą firmy w taki sposób, że staną się dodatkową ozdobą produktu, a przy okazji podniosą jego wartość. Kształt i wymiary gumowych naszywek mogą być dowolne: bez problemu dostosujesz projekt do swoich wymagań.

Gumowe naszywki – do czego mogą się przydać?

Gumowe naszywki wykorzystuje się przede wszystkim do oznaczania odzieży. Często sprawdzają się znacznie lepiej, niż naszywki wykonane z tkanin oraz nici: są trwalsze, odporne na niekorzystne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. 

W jaki sposób mocuje się tego typu emblematy na materiałach? Sposoby są dwa: pierwszym z nich jest przyszywanie. Oznaczenia, które są do tego przeznaczone, mają na swoich brzegach specjalne wgłębienie – dzięki nim przyszywanie jest proste, emblemat zostaje porządnie przymocowany do powierzchni, a nitka ukryta jest pod spodem, co pozytywnie wpływa na estetykę.

Drugim sposobem mocowania naszywek jest rzep. To rozwiązanie warto wybrać, jeśli emblemat ma być użytkowany wielokrotnie w różnych miejscach. Na spodzie naszywki rzep umieszczany jest z wykorzystaniem mocnego, termozgrzewalnego kleju – co sprawia, że całość jest bardzo trwała.

Czym charakteryzują się gumowe naszywki?

Przede wszystkim – ogromną wytrzymałością! Często tego typu oznakowanie jest trwalsze niż sam produkt. Naszywki wykonane z PVC nie niszczą się pod wpływem wody, wysokich i niskich temperatur, prania w pralce oraz chemicznych środków czystości. Nie uszkadza ich również intensywne użytkowanie – są bardzo odporne na ścieranie i nacisk. Warto mieć na uwadze też to, że nie barwią tkanin, do których są przymocowane!

Emblematy gumowe produkowane są w technologii mikroiniekcji. Polega to na tym, że przygotowaną wcześniej aluminiową matrycę z kształtem projektu zalewa się ciekłym PVC, a następnie całość trafia do pieca. Dzięki takiej procedurze każda wyprodukowana naszywka wygląda dokładnie tak samo. 

Gumowe naszywki są miękkie i elastycznie. To właśnie dlatego tak dobrze sprawdzają się w przypadku produktów odzieżowych: ich obecność nie wywołuje żadnego dyskomfortu, gdyż dostosowują się do kształtu ubrań w czasie ich noszenia. Emblematy wykonane z PVC są także bardzo przyjemne w dotyku – co jest istotne podczas kontaktu ze skórą. Nie można zapomnieć o tym, że PVC daje możliwość odwzorowania nawet najdrobniejszych detali z ogromną precyzją, więc wykonane z tego materiału  oznaczenia można stosować nawet w przypadku produktów klasy premium. Ich żywe kolory przyciągają uwagę już z daleka i zapadają w pamięć na długo!

Każda firma, która chce odnieść sukces na rynku, musi zadbać o odpowiednią strategię marketingową. A tutaj istotny jest każdy szczegół! Ciekawie zaprojektowane, trwale oznakowania produktów z logo Twojej marki mogą pomóc Ci w wyróżnieniu się na tle konkurencji i zwiększeniu zysków. To rozwiązanie proste – ale jednocześnie naprawdę bardzo skuteczne!