Nie daj się niespodziewanym wypadkom — wykup ubezpieczenie jadąc na narty!

Sezon narciarski już chwilę temu ruszył pełną parą. Jeśli Ty jesteś dopiero przed wyjazdem, a nie po feriach, koniecznie rozważ najpilniejsze kwestie, takie jak ubezpieczenie. Wypadki na stokach we Włoszech czy w Austrii nie są tak rzadkie, jak się może wydawać. Wbrew pozorom sporo osób kończy z połamanymi nogami i po urlopie wraca do domu z gipsem lub o kulach. Nic strasznego, jeśli osoba ta posiada ubezpieczenie i nie musi płacić za opiekę medyczną czy transport do kraju z własnej kieszenie. Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać oraz jak działać, kiedy to Tobie przydarzy się wypadek w Austrii!

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Ciebie w Austrii?

Nie da się ukryć, że rzeczą normalną są wypadki oraz inne przypadłości, przez które człowiek nie może swobodnie funkcjonować lub musi zmierzyć się z konsekwencjami. Wypadek w Austrii, jak w każdym innym kraju, może się przydarzyć każdemu. Na stronie https://austria-consulting.pl/wypadek-w-austrii/ możesz dowiedzieć się, jakie zwykle wypadku dotykają osoby mieszkające lub przemierzające Austrię, a także wypoczywające w pięknych zakątkach tego kraju. Do najpopularniejszych należą wypadki na nartach oraz kraksy samochodowe.

Jak postąpić podczas wypadku na nartach?

Sezon narciarski to idealny moment na zapełnienie stoków. Tych rodzimych, jak i zagranicznych. Wybierając się na ferie i planując jazdę na nartach czy snowboardzie, warto zastanowić się nad dobrym ubezpieczeniem. Nawet kilkudniowy wyjazd w ośnieżone, górskie tereny Austrii, mogą nieść ze sobą ryzyko, że coś się stanie. Czasem urazy są niewielkie, w dużej mierze obejmują jednak poważne złamania, które wymagają transportu do szpitala, natychmiastowego leczenia, a następnie oddelegowania pacjenta do rodzimego kraju.

Dobrym wyjściem może okazać się karta EKUZ z dodatkiem dobrowolnego ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego? EKUZ z reguły pokrywa jedynie podstawowe usługi medyczne. Aby mieć zapewniony transport medyczny, lepiej wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje takie koszty, jeśli będzie taka potrzeba.

Co robić podczas wypadku samochodowego w Austrii?

Równie często zdarzają się naszym rodakom wypadki samochodowe w Austrii. Nieuważna jazda samochodem, nadmierna prędkość, pośpiech — to wszystko może doprowadzić do kolizji, kraksy lub bardziej poważnego wypadku. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, dobrze jest mieć w zanadrzu tłumacza języka niemieckiego lub osobę, która zna się na prawie w tamtym kraju. Zdarza się bowiem, że w stresie i chaosie panującym dookoła po kolizji czy wypadku, można podpisać niezbyt przychylne dla nas dokumenty. Po takich wypadkach często do nieświadomego uczestnika przychodzą rozmaite wiadomości, które są sposobem na wyciągnięcie pieniędzy.

Gdzie warto zwrócić się po pomoc?

Każdy wypadek, każda zła decyzja może wiązać się z konsekwencjami. Warto mieć pod ręką firmy lub osoby, które zajmują się doradztwem w takich sprawach. Dlaczego? W stresujących chwilach możemy zgodzić się na coś, co nie jest dla nas wcale korzystne. Nie znając języka, prawdopodobieństwo popełnienia błędu podczas komunikacji jest jeszcze większe. Mając to na uwadze, można przyjąć, że zdarzają się sytuacje, kiedy ofiara wypadku przyznaje się do jego spowodowania. Niesie to ze sobą nieciekawe konsekwencje. Przykładem jest choćby wezwanie do zapłaty odszkodowania bądź opłacenia rehabilitacji. Wśród listów może się też znaleźć wezwanie do sądu, co będzie niemiłą niespodzianką dla osoby, która jedynie przejeżdżała przez Austrię i uczestniczyła w wypadku lub wybrała się pierwszy raz na ferie.

 

Profesjonalna firma, która na wylot zna prawo obcych krajów, takich jak Austria, może realnie przyczynić się do Twojego sukcesu w sądowych potyczkach. Osoby zajmujące się takimi sprawami bez większego problemu tłumaczą zawiłości prawnicze, tłumaczą najbardziej niezrozumiałe aspekty przebiegu sprawy sądowej oraz wiele więcej. Kiedy nie jesteś pewien, w jakiej dokładnie sytuacji się znajdujesz i co Ci grozi, koniecznie zdecyduj się na pomoc profesjonalistów, najlepiej osób, które przez dłuższy czas miały do czynienia z austriackim prawem.